Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego | Rehabilitacja Wilanów
Kliknij aby zadzwonić

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Oznaki upływającego czasu w pewnym wieku stają się widoczne na skórze każdej z nas. Już po trzydziestce jesteśmy narażone na utratę jędrności cery i pierwsze zmarszczki – to najczęściej wtedy zaczynamy przeglądać oferty gabinetów medycyny estetycznej. Większość z nas boi się zdecydować na zabiegi odmładzające ze względu na możliwość uzyskania efektu nienaturalnie naciągniętej, spuchniętej skóry – jest jednak jeden zabieg, który daje całkowicie naturalny efekt, a przy tym jest w każdym przypadku bezpieczny. Mowa o zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli PRP.

Czym jest zabieg opierający się na osoczu bogatopłytkowym?

Początkowo zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, czyli odwirowanym z krwi pacjenta osoczem o dużej zawartości płytek, wykorzystywano w medycynie klinicznej. Zauważono, że wprowadzenie osocza do stawów lub narządów wewnętrznych pobudza organizm do gwałtownej regeneracji, co pozwalało skutecznie leczyć wiele przypadłości. Odkryto, że podobnie dzieje się w przypadku skóry, dlatego zaczęto wykorzystywać osocze bogatopłytkowe również przy zabiegach poprawiających jej wygląd i zdrowie.

Osocze bogatopłytkowe – czy jest skuteczne?

Dobrze wykonany zabieg z osoczem bogatopłytkowym, przeprowadzony w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej, zawsze jest skuteczny.

Dzieje się tak ze względu na naturalne procesy, zachodzące w organizmie – kiedy dostarcza się mu nagle dużą ilość osocza o sporej zawartości płytek, reaguje on dokładnie w taki sposób, jak gdyby wykrył dużą ranę, powstałą na ciele. Mobilizuje więc komórki do szybkiej regeneracji, tak jak przy procesie gojenia się skóry. Płytki obecne w osoczu przy kontakcie z ciałem uwalniają czynniki wzrostu, co uruchamia wszystkie mechanizmy naprawcze w organizmie.

Jak uzyskać efekty za pomocą osocza bogatopłytkowego?

Pierwszym krokiem jest skierowanie się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Dlaczego to takie ważne? Tylko w sprawdzonym gabinecie masz pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo oraz przy zachowaniu restrykcyjnych zasad odnośnie higieny i bezpieczeństwa.

Następnie wystarczy, że oddasz się w ręce specjalisty – osoba wykonująca zabieg przygotuje preparat wyłącznie na bazie Twojego osocza. Jest to niegroźne, ponieważ w tym celu pobiera się niewielką ilość krwi. Następnie osocze bogatopłytkowe zostaje wprowadzone w skórę za pomocą mezoterapii igłowej. Ciało dość szybko reaguje na zabieg, rozpoczynając procesy regenerujące, co doprowadza do stopniowego zagęszczania i odbudowy skóry w miejscu, gdzie zostało wykorzystane osocze.

Kiedy widać efekty?

Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do regeneracji już w ciągu pierwszych 48 godzin od wykonania zabiegu, jednak cały proces odbudowy jest bardziej czasochłonny. Po pierwszych kilku tygodniach można zauważyć poprawę wyglądu skóry, jednak efekt końcowy jest widoczny po mniej więcej 3 miesiącach.

Co ile powtarzać zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przy pierwszym kontakcie z taką metodą zaleca się wykonywać do 5 zabiegów rocznie. To, ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia najlepszych efektów przy stanie skóry pacjentki, pomoże ocenić specjalista.

Na jakie obszary ciała można zastosować mezoterapię osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe można zastosować na dowolne miejsce na ciele, jednak najczęściej stosuje się je w zabiegach:

- na skórę twarzy,

- na skórę szyi i dekoltu,

- na skórę dłoni,

- na skórę głowy.

Na jakie efekty możesz liczyć?

Osocze bogatopłytkowe stosuje się głównie w celu odmładzania skóry oraz profilaktyki przeciwstarzeniowej. Pozwala zagęścić i odbudować skórę, poprawia jej jędrność, spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt. Doskonale radzi sobie także z cieniami i workami pod oczami. Można z jego pomocą znacznie zmniejszyć widoczność blizn, w tym tych powstałych po trądziku.

Dodatkowym zastosowaniem jest mezoterapia skóry głowy, którą stosuje się przy nadmiernym wypadaniu włosów oraz przy problemie z łysieniem u mężczyzn. Osocze wzmacnia mieszki włosowe, nie tylko hamując wypadanie, ale także stymulując nowe włosy do wzrostu, co pozwala zagęścić fryzurę.

Wampirzy lifting – czy jest się czego bać?

Czy mezoterapia osoczem bogatopłytkowym grozi powikłaniami lub skutkami ubocznymi? Nie ma takiej możliwości, a to dzięki wykorzystaniu w zabiegu wyłącznie substancji, pochodzącej z krwi pacjenta. Jest ona więc w pełni zgodna z jej organizmem i nie grozi wywołaniem reakcji alergicznej ani innych powikłań.

Choć wampirzy lifting brzmi dość tajemniczo, kryje się za nim zabieg nie tylko bezpieczny, ale i mało bolesny – w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej zachowuje się wszystkie środki ostrożności oraz stosuje się specjalny krem znieczulający, który zmniejsza dyskomfort pacjentki do minimum. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia i małe krwiaki – jest to zupełnie normalne i ustąpi po kilku dniach.

Gdzie wykonać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym w Warszawie?

Konieczne jest wybranie sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej, który dysponuje wysokiej klasy wirówką, pozwalającą na przeprowadzenie zabiegu z najwyższą skutecznością. Chodzi nie tylko o efekty, ale i bezpieczeństwo – dobry gabinet zadba o obie kwestie.

Chcesz umówić się na wizytę w Warszawie w Miasteczku Wilanów? Możesz zrobić to w gabinecie medycyny estetycznej EveMedica, wykonującym profesjonalny zabieg osocza bogatopłytkowego.

Jakie są ceny osocza bogatopłytkowego w Warszawie?

Koszt jest zależny od obszaru, jaki ma zostać poddany kuracji, a także od stosowanego rodzaju otrzymywania osocza. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę, zachęcamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zabiegu.